Nákupy

Přeprava nákladu v autě

Pozor na bezpečnost

Často potřebujeme něco převést, a proto na dané místo jedeme autem, do kterého vše potřebné naložíme a jedeme kam budeme chtít. Akorát bychom měli dávat pozor na bezpečnost, protože špatně zajištěný náklad může při dopravní nehodě způsobit značné zranění. Vůz má pro přepravu věcí speciálně určený zavazadlový prostor, akorát ne vždy se do něj daná věc vleze.

naložená dodávka

Potom nastává sklopení sedaček, přičemž pokud ani to nestačí a vezeme dlouhý náklad, tak jej musíme označit červeným praporkem. Důležité je zabránit tomu, aby se věci všemožně mohli hýbat, protože kdyby se nedej bože stala dopravní nehoda, tak věc s hmotností několika kilo umí udělat vlivem nárazu pěknou paseku. Pokud se chystáme vést něco těžšího, tak dávejte pozor na hmotnostní limity našeho vozu zapsaná v technickém průkazu, protože ty si výrobce nevymýšlí jen tak. Zároveň hmotnosti musíme přizpůsobit naši jízdu.

Vozík se hodí

Prostor v autě není nafukovací, takže někdy i kdybychom se na hlavu stavěli, tak se něj vše potřebné nevleze. Pomoci nám můžou u dlouhých předmětů střešní nosiče, protože předmět nemusíme složitě cpát dovnitř. Rozhodně velkým pomocníkem je přívěsný vozík, protože v něm můžeme klidně vozit sypké materiály. Nemusíme jej ani vlastnit. Když jej použijeme jenom sem tam, tak je pro nás výhodnější si jej půjčit.

přívěsný vozík

Abychom ho však za vozem vůbec mohli tahat, tak potřebujeme tažné zařízení Amsa.cz, které zajistí samotné připojení vozíku k vozu a jeho tažení. Dodatečná montáž není rozhodně žádný problém, takže na voze můžeme mít tažné a bez problémů používat přívěsné vozík a podobně. Hmotnost, jakou můžeme tahat závisí na našem voze, kdy ji musíme dodržovat, jinak nám hrozí potíže s policií, a navíc zbytečně riskujeme. Tažné může mít většina vozů až na výjimky jako jsou malé městské vozy, protože ty pochopitelně jsou konstruovány k jinému účelu.