Nákupy

Bio marmeláda k plodů aronie.

Znáte aronii? Ne? Takže je třeba, abychom se s ní trochu seznámili. Není obecně moc známá, jako třeba rybíz, borůvky, nebo jeřabiny, přesto s nimi má něco společného. Je to keř, jmenuje se temnoplodec a říká se mu také černý jeřáb. Jeho plody jsou podobné jeřabinám, ale barvu mají temně fialovou, až téměř černou.

aronie

V zahradách se často pěstují jako okrasné keře, živé ploty, ale ne všichni vědí o jejich blahodárných účincích na naše zdraví, jejich tmavé plody jsou doslova nabité vitamíny. Keř raší už v březnu, záhy kvete, je mrazuvzdorný a odolává i silným mrazům, takže ho můžeme bez obav pěstovat i v nadmořských výškách přes 1000 m. Listy jsou nejprve sytě zelené, na podzim se mění do červena, takže zdobí zahradu svojí barevností. Plody s chutí ozobávají ptáci a svým trusem roznáší semena do vzdálenějších míst. Takže se může aronie objevit i tam, kde jsme ji vůbec sami nevysadili. V září dozrávají plody, ale bohužel si na nich moc nepochutnáte, jsou trpké, takže jejich úžasné vitamínové zdroje využijeme až v různých přípravcích z nich vyrobených. Kromě vitamínu C obsahuje i další vitamíny, ale především jód, hořčík, draslík, vápník a železo. Působí příznivě na náš krevní tlak, na cholesterol. Prostě plody tohoto nenáročného keře mají na náš organismus blahodárné účinky a bylo by škoda nevyzkoušet jejich sílu a chuť třeba v domácí aronii marmeládě.

aronie

A není to lecjaká marmeláda, je přímo v BIO kvalitě. Neobsahuje žádné cukry, je doslazovaná jablečnou dření. Naprosto výborná na palačinky, pečivo, nebo tousty. Můžeme ji vymíchat i s bílým jogurtem. Uchovávejte ji v temnu a suchu, po otevření v ledničce a spotřebujte do 4 týdnů. Je skvělá, osvěžující, výborně si pochutnáte a ještě svému tělu dodáte vitamíny a důležité prvky, které jsou velice prospěšné pro naše zdraví. Tak neváhejte a objednejte tuto skvělou marmeládu, které se jiná ztěžka vyrovná.