Dům a zahrada

Oživte svou zahradu dekoracemi

Pokud si chceme pobyt na zahradě užít, měli bychom se na ní cítit uvolněně a spokojeně. Většina z nás totiž zahradu ráda využije k relaxačnímu posezení. Celkovým dojem naší zelené oázy můžeme ovlivnit především samy. Není důležité jestli se naše zahrada bude líbit jiným lidem. Cítít dobře se na ní musíme především my.
buddha na zahradě
Někdy dokážeme celkový dojem umocnit tím, že do vhodného místa na zhardě umístíme nějakou zajímavou dekoraci. Samozřejmě si ji můžeme koupit, nabídka v obchodech je veliká, nebude, ale lepší pokusit se vytvořit něco vlastníma rukama?  Nejdříve si rozmyslete, čím byste chtěli zahradu vylepšit a kam se chystáte dekoraci umístit. Bude na dešti nebo bude chráněna před nepřízní počasí? Podle toho volte materiál, ze kterého si dílo vytvoříte. Někdy stačí opravdu málo. Nasbírejte si řírodní materiály. Šišky, větvičky, suché plody, bodláky. Cokoli vás zaujme. Použijte-li starý džbán nebo smaltovanou konev, do které vhodně naaranžujete kytici ze suchých květů, rychle si vytvoříte půvabné zátiší. Klasickým zahradním doplňkem jsou věnce, ale i ty můžete vyrobit z nevšedních materiálů. Věnec vyrobený ze šnečích ulit nebo dokonce věnec ze starého papíru, vám nejen na zahradě udělá velkou parádu.
dámská obuv na květiny
Našli jste ve sklepě staré harampádí? Použijte ho. Osázejte staré boty hezkými skalničkami. Budete mít zajímavý a originální doplněk.
Jestli máte možnost, využijte staré proutěné koše. Chcete-li mít opravdu netradiční doplněk, natřete starou šuplíkovou skříňku třeba bílou, zelenou nebo modrou barvu. Každý šuplík pak osaďte třeba bylinkami. Stejně tak můžete využít rozbitou židli nebo starý bycikl.
Jestli si netroufnete na vlastnoruční výrobu, zavítejte do obchodu. Můžete si vybrat z dřevěných, betonových nebo keramických dekorací. Oblíbené jsou také dekorace z velmi často používaného polyresinu.