Cestování

Záhady v Čechách a na Moravě

Ano, je to tak. Ač se to nezdá a lidé si často myslí, že nejbližší záhadné jevy jsou někde v Brazílii, nebo Indii, v naší zemi se to záhadami jen hemží. Nevěříte? Tak čtěte! Prokazatelně se u nás zjevují paranormální entity. Každý jsme slyšeli o nějakých těch bílých paních. Ty ale nejsou jediné bytosti, které vás mohou překvapit na chodbách hradů, zámků, klášterů. Řádí u nás i poltergeisti. Řádění jednoho z nich se pokoušela zastavit partička dobrovolných hasičů, což je zdokumentováno i v knize výjezdů a v jejich kronice. A nezasahovali jen jednou. Poprvé přijeli pozdě, takže už jen pomohli s úklidem. O týden později se poltergeist objevil znova a tentokráte začal i zapalovat. Před zraky hasičů se jednou vznítili dveře, podruhé kabáty.

Všude jsou tajemství

Vyskytují se u nás i velcí černí a bílí psi. I když ti bílí, mají být mírumilovní, raději se k nim nepřibližujte. U nás je také několik míst s různými anomáliemi. Jsou tu místa, která fungují jako zářiče pozitivní energie. Můžete se zde nechat pozitivní energií ovlivnit, zklidnit mysl i myšlenky. Máme místa, která jsou vyloženě léčivá, ale jsou u nás místa, kde na vás padne z ničeho nic tíseň a strach. Také se v České republice najdou lokality, kde bylo prokázáno, že se lidé ocitli v jiném časoprostoru. Čas, který oni vnímali, jako krátký okamžik ve skutečnosti trval několik hodin i dlouhých 18 let, což je případ mladíky z Velkého Blaníku.

Pro bílou paní jako dělané

Zkrátka a dobře, za záhadami nemusíte cestovat velké vzdálenosti. Jsou téměř za dveřmi. Stačí si nastudovat potřebné informace a vyrazit.

Třeba na hrad Sovinec, který leží kousek od Olomouce. Prokazatelně tam straší a zjevují se obávané entity. Jde o umučenou dcerku, nebo zazděnou komornou? Kdo ví. V každém případě vás průvodce jistě obeznámí s událostmi, které se na hradě dějí a pro které není racionální vysvětlení.