Služby

Vyklidit byt – to není jen tak

Proč si pronajmout na vyklízení stěhováky

Nejste tak svalnatí – kulturisté, zápasníci, boxeři, veslaři a další svalovci budí respekt, to je jasné. Tito lidé, zvláště pak ve vrcholovém sportu, mají přesně stanovený tréninkový plán, který načasují na období prestižních soutěží. Vyžaduje to kromě správné životosprávy, odpočinku a regenerace také značnou fyzickou dřinu, kterou běžný „civilista“ nevidí, když sleduje sportovní výkon na kolbišti. Něco podobného se týká i stěhováků, jsou to lidé zruční, šikovní, ale i fyzicky zdatní, a ne všude jim vypomůže technika – jsou i situace ošidné, jako např. dům s šesti patry bez výtahu, stěhování trezorů, starožitností atd. A když potřebujete vyklidit byt komplet, a v krátkém čase, a nejste zrovna zcela fit, nebo nejste na tuto práci zvyklí, mohli byste si přivodit i vážné zdravotní problémy.

vyklízení bytu

Nemáte nikoho k ruce – rezervujete si dodávku k pronájmu a cítíte se fyzicky v pohodě, ale „vybouchne“ vám kamarád. Onemocní, nebo se mu nechce, něco mu do toho „vlezlo“, no možná znáte ty přátelské sliby a úmluvy. Sami neodnesete po schodišti rozkládací pohovku nebo velkou chladničku s mrazákem. Tehdy se stěhovací firma může hodit.

vyklízení kuchyně

V bytě jsou nebezpečné předměty – a teď pozor – jsou případy (není jich mnoho, ale může se to přihodit i vám), že např. vyklízíte byt po zemřelém příbuzném, nebo bývalých nájemnících, a ti lidé po sobě zanechali nejen nepořádek, ale někdy i cosi nebezpečného. Objevíte barely s jedy, hořlavinami, toxickými barvami, rozpouštědly a chladicími kapalinami, můžete narazit i na drogy, na infekční materiál (jehly, stříkačky, krev), na plesnivé koberce a plíseň za nábytkem a další alergeny, které některým lidem mohou přivodit závažné potíže. Stěhovací firmy, které se vyklízením Stehovani-mamut.cz bytů a nebytových prostor zabývají, počítají i s takovými případy, a jsou na ně patřičně vybaveni. Zároveň zajistí odvoz takových předmětů na bezpečné úložiště, takže si nemusíte lámat hlavu, kam s kanystrem plným barvy nebo jedem na hlodavce.