Služby

Studený vzduch

Nechcete se příští léto zase doma celé dva měsíce potit a nemoci ani usnout? V tom případě si pořiďte do bytu klimatizaci, která vás těchto starostí zbaví.

Studený vzduch

Většina lidí se vždy po zimě těší na léto. Teplo a čas dovolených jsou velkým lákadlem, ale ne pro každého. Je totiž rozdíl mezi teplým počasí a vedry, která zde panovaly posledních několik letních prázdnin. Tropické dny byly každodenní záležitostí a když se občas zatáhla obloha či dokonce trochu zapršelo, byl to skoro svátek. Je dokázáno, že v tropických dnech se valná část lidí cítí více unavená, hůře myslí, jsou méně efektivní v práci a také špatně odpočívají. Navíc hrozí, že se organismus přehřeje. Toho lze docílit snadno, prostě přestat pravidelně doplňovat tekutiny. Pak máte zaděláno na problém.

Dům s klimatizací

Ovšem i když pijete poctivě vodu každou hodinu, neznamená to, že se budete cítit komfortně. To rozhodně ne. Proto už dnes většina kancelářských budov má zabudovanou klimatizaci, ale většina domácností je ještě nemá. Je k tomu nějaký důvod? Mohlo by se říci peníze, ale klimatizace do bytu praha Elmontech nemusí být automaticky drahá.

Cenově dostupné zařízení

Stále hodně lidí si myslí, že koupit si do bytu klimatizaci musí zákonitě stát desítky tisíc korun. Je pravda, že i takové modely existují, ale vzhledem k finanční náročnosti si je pořizuje jen málokdo. Naprostá většina zákazníků poptává levnější jednotky, které jsou také účinné, ale nestojí obrovské peníze. Dokonce si nemusíte kupovat ani stacionární verzi, ale vybrat si lze i z několika mobilních modelů. Ty jsou nejen levné, ale také i docela efektivní. Přes den se dá taková klimatizace používat třeba v obýváků a jakmile se bude blížit večer, můžete ji snadno přemístit do ložnice. Díky tomu se vám bude lépe spát.

Průmyslová klimatizace

Otázkou je, proč si pořizovat relativně drahé zařízení, když se to dá teoreticky zvládnout i s klasickým větrákem trochu větších rozměrů. Inu, větrák nemá filtry. A navíc nechladí. Víří vzduch, díky čemuž je v místnosti příjemnější klima, ovšem to je právě ta nepříjemnost. Se vzduchem poletují po místnosti i různé částice typu prach a jiné alergeny, které mohou být pro hodně lidí docela dráždivé.