Nákupy

Štěňata

Jeden z nejkrásnějších zážitků v životě je pořídit si do rodiny štěně. Výběr vhodného plemene je ovšem poněkud náročný. Důležité je vymezit si vaše preference a uvědomit si, co od daného plemene vlastně očekáváte. Zda chcete klidného gaučového pejska, nebo aktivního lovce.

Pokud vyhledáváte aktivního, chytrého a inteligentního pejska, který je navíc rodinný a milý, určitě zvolte štěně akita inu.

akita 1

Akita inu je pejsek, který je mimo svou inteligenci také milý a věrný společník. Tento pejsek ovšem vyžaduje dostatečnou pozornost od svého majitele. Určitě nepodceňte kvalitní výcvikový kurz a dostatečně se pejskovi věnujte. Akita inu se vám za to odvděčí, bude vás i celou vaši rodinu milovat a chránit. Pokud se ptáte, zda je tento pejsek vhodný k dětem, tak určitě ano! K dětem, se chová jemně a s citem. Akitu inu ovšem umí být i tvrdohlavý, tomu je potřeba předejít svojí autoritou a pravidelností k jeho výcviku. Samec je oproti samičce dominantní, pokud si tedy netroufáte na samce, zvolte radši samičku.

Plemeno akita inu pochází z Japonska. Toto plemeno váží okolo 28-50 kg. Je trochu citlivé na jídlo, převážně na sóju. Výška pejska se pohybuje okolo 63 cm, záleží, zda zvolíte samce nebo samičku.

akita 2

Zajímavosti o plemeni akita inu

Každé psí plemeno je něčím charakteristické a něčím zajímavé. Plemeno akita inu je zajímavé například tím, že štěká pouze z velmi vážných důvodů, například v ohrožení apod. Za standartních okolností neštěká. Také si zakládá na své srsti. Stará se o ni a myje si ji stejně, jako to dělají kočky. Ve srovnání s jinými psími plemeny, akita inu sní podstatně menší porci krmiva, což oceníte převážně z finančního hlediska. Navíc je to milovnice aportování a velice ráda vám bude nosit, jakékoliv věci jí řeknete. Toto nádherné a inteligentní plemeno si vás získá po krátké době, a poté už jiné plemeno chtít nebudete.