Služby

Proč je dobré předem zjistit, kde sídlí nejbližší instalatér?

Není pochyb o tom, že prasknutí nebo ucpání vodovodního či odpadního potrubí není zrovna příjemná záležitost. To platí tím spíše, že opravu zvládne jen málokdo z nás. V naprosté většině případů je tedy potřeba zavolat odborníka.

Obvykle je nutné, aby dorazil co nejrychleji, neboť utíkající voda znamená nejen utíkající peníze, ale také přibývající škodu jak na našem majetku, tak i, pokud bydlíme v bytě a máme pod sebou sousedy, na jejich majetku. A je jasné, že po nás budou chtít (oprávněně) způsobenou škodu uhradit.

instalater1

Samozřejmě můžeme vypnout přívod vody, avšak to v případě prasklého odpadního potrubí příliš nepomůže. Navíc, i když ji vypneme, není to stav, ve kterém bychom mohli vydržet dlouho. Tekoucí vodu potřebujeme, ať už k vaření či k mytí. To samozřejmě znamená, že chceme, aby oprava byla provedena co nejrychleji.

To však znamená najít takového instalatéra, který to k nám má nejblíže. Avšak zatímco to nemusí být problém někde na vesnici, ve velkém městě, například v Praze, kde jich působí mnoho, to není ani zdaleka tak jednouché. To platí obzvlášť, když si uvědomíme fakt, že to, že je nám daný instalatér Kanalizace-instalateri.cz nejblíže, neznamená, že se k nám dostane za nejkratší dobu. Přeci jen, známe objížďky a dopravní situace v Praze.

instalater3

Samozřejmě, jako všude jinde, i zde se vyplatí být připraven. To v tomto případě znamená, že si nejbližšího instalatéra najdeme již předem, a jeho číslo si uložíme do mobilního telefonu. Pak totiž, když se něco stane, je jeho zavolání mnohem jednodušší.

Je samozřejmě dobré si tam těch instalatérů uložit více, neboť nemůžeme vědět, zda ten náš nebude mít zrovna dovolenou či zda nebude na výjezdu u někoho jiného. Rozhodně se tedy vyplatí mít v záloze i druhou, případně i třetí možnost, než se pak v krizové situaci ještě zdržovat hledáním.

Je tedy jasné, že toto je dobrý postup, a je škoda, že jej nepraktikuje více lidí. Věřte totiž, že mnohým z nich by to ušetřilo spoustu starostí.