Krása

Potřebné kosmetické znalosti do zimy

Obličej
Obličej v zimě nejvíce trpí na tzv. „šupinky“. Nejčastěji se nachází na pleti, která je celoročně suchá a tedy více náchylná na působení okolností. Ovšem, najít je můžete i na pleti normální, nebo suché. Obličej si bohužel nijak před mrazem neukryjete (jedině že byste po venku chodili v kukle) a tak je potřeba hodně hydratace. Pořiďte si tedy na zimu hodně hydratační krém, masky a různá séra. Vyzkoušet můžete i oleje na pleť.
foukání do sněhu
Ruce
Na ruce si do zimy určitě pořiďte rukavice. Je možné, že i přes rukavice Vám může být zima, ale alespoň z části Vás ochrání před mrazem. K rukavicím si kupte hydratační krém na ruce. Na vnější straně rukou se Vám totiž časem může objevit suchá kůže a tu zachráníte, nebo jí můžete předcházet hydratací. Pokud máte začervenalé ruce pokaždé, co dorazíte ze zimy domů, je dobré dělat noční zábaly rukou. Mohl by se Vám časem na rukou objevit exzém. Tip: na ruce si dejte velké množství hydratačního krému. Ruce zabalte do sáčku a poté ruce dejte pod peřinu. Ráno si sáčky sundejte a přebytečné množství přípravku vmasírujte do pokožky.
Celé tělo
I přesto, že je Vaše tělo v zimě většinou skryto pod textilem, nemyslete si, že na zimu nijak kůže pod oděvem netrpí. Chlad ji poznamená také a tak se kůže vysušuje. Nezapomeňte tedy vždy po koupeli tělo pořádně namazat. Na tělo jsou vhodné na zimu oleje, které dnes koupíte v každé drogerii. Občas si dopřejte koupel, do které si přidáte olej, koupelové bomby aj.
úplety na ruce
Vlasy
Nosíte v zimě čepici? Vlasy si pod čepicí snadno zelektrizujete a to jim neprospívá. Zbytek vlasů nemáte pod čepicí skryté a mráz je ničí. Při mytí používejte masky a balzámy. Poté hydratujte konečky, například oleji. Využívat můžete i volně dostupné vitamíny na. Přes víkend, nebo ve dny, kdy jste doma, dopřejte vlasům zábal na noc například z oleje. Je potřeba druhý den ráno olej řádně vymýt, aby nezůstal ve vlasech, zbytečně by se brzy mastily.