Internet

On-line úložné prostory

Co děláte se svými věcmi, které teď hned nepotřebujete, ale víte, že je budete někdy ještě potřebovat? Jistě je nevyhazujete na skládku odpadu, ale šetrně a bezpečně je ukládáte do skříně, poliček či šuplíků. A co děláte se svými počítačovými soubory, které mohou obsahovat pro Vás důležité dokumenty, fotky, obrázky a další obsah? Jistě je také nevyhazujete do počítačového koše, to by totiž byly ztracené a v budoucnu by Vám mohli velmi scházet.
emotikon v šuplíku
Běžným způsobem je obvykle to, že je nahrajete na některé z přenosných médií, jako, CD, DVD, flash disk, paměťová karta či databanka. Ovšem tyto média se mohou snadno poškodit vlivem nevhodného skladování, poškrábání i jiných okolních podmínek a vy přijdete doslova o vše, co na nich máte uloženo. Potom už bude pozdě, brečet nad rozlitým mlékem v podobě ztracených dat.
Prozradím Vám řešení, které tato nebezpečí zcela minimalizuje a zároveň Vám usnadní komunikaci s úřady. Tím řešením je použití cloudových úložišť a datových schránek. Vlastnictví datových schránek je dokonce v některých případech zákonem povinné.
Jak takový způsob ukládání dat funguje? Možná je to pro Vás nepředstavitelné. , jen ten šuplík nemá hmotnou podobu, ale existuje na síti, samozřejmě webové a ne pavoučí. Tento imaginární šuplík plníte svými soubory a daty, které potřebujete někde uchovat.
mraky v obdelníku
Nehrozí jim fyzické poškození, jako ve skutečném šuplíku. Tyto informace tam můžete ukládat sami, přeposílat je dalším osobám a další osoby je mohou posílat v elektronické podobě Vám. Tento způsob sdílení informací a dat má jako vše své výhody a nevýhody. Záleží na nás, jak je využijeme. S naším vhodným zacházením s tímto šuplíkem informací zavěšeným na webové síti si můžeme život velmi usnadnit,ale při nesprávném užití si můžeme i velmi uškodit.