Nezařazené

Odpočinek

Nejme stroje, abychom každým dnem bez únavy pracovali a nepotřebovali odpočinek. Bohužel si toto mnoho z nás v dnešní moderní době neuvědomuje.
masáž dívky.png
Pro většinu z nás jsou bohužel nejdůležitější věci v životě peníze, takže náš život ve schématu vypadá takhle- studujeme na škole, která nás pravděpodobně nebaví. V průběhu studia si jen stěžujeme na školu a přemýšlíme o tom, jak se těšíme, až budeme vydělávat konečně peníze a nebudeme muset studovat. Až tato chvíle nastane, většina lidí přijde na to, že studia byla těmi nejlepšími roky v našich životech (pravděpodobně díky mladistvé energii a jistotám bez povinností). Pracujeme, celý život šetříme, najdeme si partnera, založíme s ním rodinu a naše dítě zažívá ty samé pocity jako my. Toto je normální koloběh života, ale chyba nastává v tom, že si většinou nedopřáváme potřebný odpočinek. Bez odpočinku jsme unavení, nemáme chuť do dělání běžných věcí, mohou díky tomu přijít i deprese a ztrácíme tím i naši krásu.
prostor na čtení.jpg
Jak takovému přetažení z běžného života předejít? Každodenní povinnosti jsou velice náročné. Péče o děti, péče o domácnost a vydělávání peněz, které jsou nezbytnou součástí našeho života, jsou velice složité a je jasné, že bez odpočinku to zkrátka nejde! Díky odpočinku načerpáte energii a budete mít větší chuť do života.
Odpočinek může mít hned několik podob. Pro někoho je nejlepším odpočinkem když si sedne na zahradu a přečte si svůj oblíbený časopis. Někdo se rád kouká na reality show v televizi. Někomu takový odpočinek nestačí, a proto zvolí například masáž nebo zkrášlování- například salon krásy, kadeřník, nehtové studio.
Závěrem napíši jen to, že může být odpočinek mnohem důležitější, než se může na první pohled zdát. Bez odpočinku jsme unavení a můžeme být i nepříjemní na kolegy v práci, přátele a rodinu, což není dobré.