Nákupy

Mnoho způsobů využití sáčků na zip

Mražení potravin – na zmrazování potravin existují různé nádoby, to však není příliš praktické řešení vzhledem k omezenému prostoru mrazicího boxu. Ideální volbou jsou právě fólie uzavíratelné na zip, které přilnou k povrchu a nezaberou tolik místa.

sáček na zip

Dávkování krmiva– jestliže máte doma kočky nebo jiné domácí mazlíčky, kteří vyžadují pravidelné krmení a výměnu steliva, a máte možnost požádat vlídného souseda či kamaráda, který se o zvířátka postará v době, kdy budete na dovolené, můžete mu usnadnit práci. Nemusí ztrácet tolik času vyměřováním krmných dávek a hledáním zásob pytlů s granulemi, jednoduše si připravíte dávky na každý den do jednotlivých sáčků na zip. Typ granulí můžete i prostřídat a každý sáček popíšete jednotlivě podle názvu dnů nebo data, takže vaše kočičky dostanou každý den, co jim přichystáte. Podobné to může být i se stelivem, vyměříte jeho množství předem a ten, kdo se vám o zvířátka stará, jen jednoduše jeho obsah vysype do toalety.

Balení drobností– skladování drobných věcí v regálech skříní vám nezabere tolik prostoru, jestliže je umístíte do uzavíratelných plastových pytlíků, odkud vytlačíte vzduch. Toho docílíte ponořením pytlíku do nádoby s vodou a opatrným uzavřením.

Stěhování – při stěhování se stává, že máte nedostatek balicího materiálu na bezpečné uložení věcí v krabicích. Když jednotlivé předměty vložíte krabice a obalíte je nafouknutým zip sáčkem, vzduch bude v krabici fungovat jako ochranná vrstva proti poškození. Po ukončení stěhovací procedury jednoduše obaly vyfouknete a můžete je opětovně použít na skladování věcí.

plastový sáček

Zpracování potravin– uzavřená fólie z plastu je ideálním prostředím pro přípravu pokrmů. Snadno v ní protřepáním její obsah promícháte, a to jak tekuté, tak i pevné složky. Jednoduše v nich rozmělníte větší části na drobný prášek, aniž by se vám sypal po zemi nebo na kuchyňské lince.