Služby

Kilogramy “navíc”

Nezáleží na tom, kolik je vám let, jestli jste muž nebo žena. Jistě jste slyšeli za svůj život nejednou, že jste přibrali, nebo jste naopak moc štíhlí. Speciálně tetičky a babičky umí člověka opravdu potěšit. Věty typu „tenhle zadek ti opravdu sluší“, nebo „teď jsi konečně holka krev a mlíko“. V opačném případě: „jíš ty vůbec něco?“, „zbývá ti něco z výplaty, aby sis koupila také jídlo?“. Je také dokázáno, že zejména mladé ženy či děvčata jsou velice ovlivnitelné. A kdokoliv formuje jejich podvědomí a především sebevědomí, by si měli dát takzvaně pozor na jazyk. Mladá děvčata, ale i chlapci, jsou náchylní k poruchám příjmu potravy především kvůli komentářům lidí, kteří jsou jim nejblíž. Jak ale poznat, kdy jsme opravdu v pořádku a kdy už je situace nahnutá?

Spokojenost sami se sebou

Pokud máte pocit, že je vše v pořádku a máte zdravé sebevědomí, a v tu chvíli obdržíte komentář, který to vyvrací, vůbec nic si z toho nedělejte. Není to pouze klišé. Opravdu nejdůležitější je, jak se cítíte sami ve svém vlastním těle. A opravdu nezáleží na tom, co si myslí sousedka, teta, babička či máma. Jen vy sami.

breakfast-1804457_1280

Zdraví

Pokud nemáte zdravotní problémy a vše ve vašem těle funguje, jak má, pak pravděpodobně nepotřebujete ani lékaře. Máte chuť na sladké? Na slané? Na kyselé? To vše má svůj význam. Pamatujte, že vaše tělo si vždy řekne, co potřebuje. Proč mají malé děti chuť občas na jablíčka a občas na banány? Jejich tělo si také říká, co potřebuje. Poslouchejte jej.

man-641691_1280

BMI

Jedním ze skvělých ukazatelů proporční spokojenosti je výpočet BMI Bmikalkulacka. Body Mass Index je výpočet, který bere v potaz vaši váhu, výšku a nejlépe také věk. Kombinace těchto údajů vás navede na správnou cestu v určitém rozmezí. Tedy nediktuje vám, kolik byste měli vážit, abyste byli spokojeni. Ukazuje rozptyl, který je ideální pro vaše zdraví, nikoliv pro pocit vašich tetiček.