Služby

Jak se mění výbavička z kojence pro batole

Zažil to téměř každý rodič. Měsíce strávené nakupováním dokonalé výbavičky, stylizováním pokojíčku, a věčného skládání plen, aby držely v perfektním komínku, načež dítko vyrostlo tak rychle, a už bylo potřeba vše obměnit. Které jsou ty věci, co se mění tak rychle? Mezi prvním a druhým rokem se z našeho kojence stává aktivní batole, a jeho potřeby, i nároky na výbavičku už jsou zkrátka jiné. Ve kterých oblastech proběhne největší změna?

dětská autosedačka

Kočárek

Asi tak prvních šest měsíců budete používat kočárek s hlubokou korbičkou, který navržen pro pohodlí ležících miminek. Ten však později již nebude stačit, a to nejen proto, že jej miminko přeroste, ale také proto, že váš kojenec již bude chtít sedět, a za jízdy pozorovat celý svět. Někdy tehdy přejdete na sportovní verzi kočárku, tedy vhodnou pro sezení. Ty pak mívají nastavitelnou opěrku zad, a jsou tedy vhodné i v případech, kdy dítě ještě samo plně nesedí. Jakmile však vaše dítě začne chodit, bude tahání sportovního kočárku náročné, protože při mnoha procházkách bude chtít dítko jít alespoň nějakou dobu po vlastních, a těžko se vám bude korigovat kočárek, a zároveň hlídat dítě. A tehdy se vyplatí vyměnit sportovní kočárek za golfový kočárek, který mimo to, že je mnohem lehčí, můžete pohodlně složit, a vejde se i do malého automobilu. Pokud máte strach, že se do terénu nebude hodit, nemusíte se obávat. V dnešní době lze na trhu s výbavou pro kojence a batolata sehnat i golfový kočárek s koly vhodnými do terénu.

batole v kočárku

Autosedačka

Jakmile je dítě příliš velké na vajíčko, můžete jej vyměnit za větší verzi dětské autosedačky. V této době už dítě umí sedět, a tak by to neměl být problém. Autosedačky pro děti od devíti kilogramů seženete v mnoha verzích, a je na vás, která vám bude vyhovovat nejvíce. Základní jsou pak autosedačky, které lze otočit proti směru jízdy, nebo autosedačky s pultíkem, který zmírní případný náraz, a drží páteř dítěte v té správné poloze.