Nákupy

Koktejly nejen mléčné

Máte rádi mléčné koktejly? Já mám nejraději klasický jahodový. Mléko a čerstvé jahody, ale ani banánovému neodolám. A i když se chci hodně rozmazlit, tak si nahoru ještě přidám šlehačku. Koktejly jsou příjemným zpestřením běžných nápojů. Rozmixování a napěněním se smíchá tekutina s nějakým ovocem, zkrátka s příchutí. I děti, kterým nechutná mléko, si dají rády koktejl s oblíbeným ovocem.

koktejl

Další koktejly máme ty alkoholické. Je až s podivem, co všechno se dá smíchat, a ještě větší záhadou někdy je, kdo a při jaké příležitosti to vymyslel. Koho napadlo do alkoholu přidat pepř, hovězí bujón nebo worcester? Kdo poprvé smíchal vodku se zázvorovým pivem, aby vznikla Moskevská mula, která je mimochodem překvapivě osvěžující. A byl by vůbec Bond tím správným Bondem, bez jeho známého: protřepat, nemíchat? Určitě by chybělo kus z jeho osobnosti.

koktejl

Koktejlem může nazvat vše, co má více než dvě ingredience. Jsou tu ale koktejly, které těch složek v sobě skrývají skutečně mnoho a určitě si je nebude schopni namíchat doma sami. Jsou to dietní koktejly, které si kupujeme právě pro jejich složení, které nám zaručí, že vypitím tohoto koktejlu můžeme nahradit jedno hlavní jídlo během dne. Tyto dietní koktejly nepijeme pro potěšení jako ty alkoholické, ale v rámci snahy o hubnutí jimi snižujeme energetický příjem za současného dodání tělu všech potřebných živin.

Snažíte se shodit pár kil, ale dobře víte, že hladovění není ten správný přístup? Že byste tím riskovali zdravotní problémy a po ukončení hladovky následný jo-jo efekt? Máte jistě více možností, jak se s přebytečnými kily poprat, ale proč nevyužít připravených nutričních koktejlů, které jen rozmícháte ve vodě? Nejsou náhradou celodenní stravy, ale nahradit jedno hlavní jídlo může být příjemným způsobem, jak redukce váhy dosáhnout. A můžete si vybrat svou oblíbenou příchuť.