Hobby

Záliby pro všechny věkové kategorie

Chtěli byste chovat nějakého mazlíčka v bytě, ale podmínky vám to nedovolují? Pořiďte si mravenčí farmu. Tuto farmu seženete ve všech chovatelských potřebách a hobby marketech. Mravenčí farma je velmi skladná, vejde se i do toho nejmenšího bytečku a zároveň vás bude pozorování mravenců velmi bavit a děti obzvlášť. Jedná se o velmi poučný koníček, kdy si vytvoříte představu, jak vznikají mravenčí kolonie a další zajímavosti.zvířata z papíru (origami)
 
Pokud vás baví cizí jazyky a řadíte se mezi pokročilé, zkuste se podílet na kolektivním překládání titulek do seriálů či filmů. Překládat můžete samostatně nebo v kolektivu. Výhodou kolektivního překladu je, že potkáte spoustu lidí se stejnou zálibou a pokud jste svobodní, třeba zde potkáte i svého budoucího partnera či partnerku.
 
Pokud disponujete výtvarným talentem, věnujte se kreslení, respektive kaligrafii. Jedná se o tzv. krasopis, kdy originálně zdobíte písmenka anebo číslice. Zkuste si vyrobit svou originální jmenovku na dveře nebo pošlete vámi zdobené pozvánky svým přátelům. Uvidíte, že budete mít úspěch a vás tato technika krasopisu začne bavit ještě o to víc.
 
Jestliže máte malé děti zkuste vyrábět hadrové panenky nebo zvířátka. Na výrobu postačí kusy obyčejných látek ze starého oblečení, z utěrek či prostěradel, kousek příze na výrobu vlásků a nějaké menší knoflíky na oči či čumáček.  Výroba vlastních hraček nadchne nejen vás, ale také vaše děti.kytice ve sklenici
 
Pokud tíhnete k zahradničení, vyzkoušejte pěstovat rostliny originálním způsobem. Místo klasických květináčů je naložte do zavařovacích sklenic, které si sami různě vyzdobíte. Fantazii se meze nekladou. Moc hezky vypadá, například rostlina umístěná v průhledné láhvi bez hlíny, pouze se speciálním roztokem, který obsahuje všechny potřebné živiny.
 
Chcete rozvíjet své jemné motorické dovednosti a máte dostatek trpělivosti? Skládejte origami! Jedná se o japonské umění, kdy skládáte různé motivy z papíru. Zpočátku vám to jistě bude připadat obtížné, ale po pár pokusech se budete pyšnit pěknými výrobky. Je to skvělá zábava pro všechny, tudíž můžete do skládání zapojit i své ratolesti.