Nákupy

Podlahy na vekovní terasy

Jestliže stavíte dům či rekonstruujete a plánujete venkovní terasu, pak musíte zvážit, jakou podlahu zvolit. Je možné na externí terasu zvolit několik druhů materiálů. A jaké že jsou podlahy na terasu jsou vhodné?

Jako první je vhodné uvést podlahy ze dřeva a dřevěných prken. Na podlahu se v takovém případě hodí prkna z borovice, ale ještě lepší jsou prkna ze sibiřského modřínu. Ty jsou velmi odolná, tvrdá a mají málo suků. Je třeba myslet na to, že o dřevo se musí pečovat. Každý rok se musí dřevo natřít aby byla barva stále zářivá. Jelikož na dřevě během roku často stojí voda, tak i díky nátěru dřevo do sebe vodu nenatáhne. Velkou výhodou tohoto materiálu je i to, že neakumuluje teplo a tím se v létě stává velmi příjemným, protože nebude pálit oproti jiným druhům podlah. Terasu budet s velkou pravděpodobností využívat po celý rok. Tak i díky drážkám v prknech se podlaha nebude tak klouzat oproti jiným materiálům.

dřevěná podlaha na terase

Další možností je podlaha z dřevoplastu. Ta nemá takovou údržbu jako dřevo. A i bez údržby drží stejný tvar i barvu. Také méně nasáknou vlhkost oproti dřevu. Díky tomu, že není třeba o ní tak pečovat jako o dřevo, tak si lidé z tohoto důvodu vybírají tento materiál.

Další možností je udělat podlahu z přírodního kamene. Každý kámen je originální s různými odstíny a vy si tak můžete udělat jedinečnou podlahu. Jako kámen se využívá žula, mramor či pískovec. Výhodou této podlahy je, že je velmi odolná a vydrží desítky let. Je nenáročná na údržbu, stačí ji jen opláchnout vodou. Nevýhodou je ale to, že se rychle v létě rozehřeje a drží teplo. Takže pobyt na ní při slunečních dní nebude moc příjemný. Také je velmi tvrdá oproti dřevu.

přírodní kámen

Další možností z čeho si udělat podlahu na terasu jsou betonové dlaždice. Ty se volí i z toho důvodu, že je nízká pořizovací cena. Jsou také velmi odolné, ale okolo dlaždit prorůstá trává a tím se ničí vzhled. Ale někomu právě toto může vyhovovat.

Dalším materiálem je i venkovní koberec či keramická dlažba. Zde vidíte, že nabídka z čeho si udělat podlahu na terasu je opravdu velká. Doporučuje se zvážit nejen funkčnost materiálu, ale i jeho estetická stránka. Takže je důležité si uvědomit, zda se daná terasa bude hodit k domu a přilehlé zahradě. Jde o celkový dojem, který terasa bude budit. Na to je také dobré při výběru myslet.