Hobby

Co můžete sbírat?

I když se mnoha nezainteresovaným lidem může zdát, že sběratelství je koníčkem pouze pro několika bláznů, opak je pravdou. Existuje celá řada lidí, kteří sbírají, co se namane. Od komiksů až po angličáky.
plechové auto

Modely aut

Modely malých autíček, známých v našich končinách jako angličáky, jsou z logiky věci populární hlavně u mužské části populace. Angličáků je celá řada. Může se jednat o závodní auta, užitková vozidla či dokonce vojenskou techniku v podobě tanků, houfnic nebo jeepů. Mezi angličáky se rovněž řadí také vrtulníky, respektive letadla. Jednotlivé typy se od sebe odlišují nejen svou velikostí a designem, ale také kvalitou zpracování. Neznamená to však, že ty nejkvalitnější kousky musí za každou cenu patřit mezi ty nejhodnotnější.
model auta

Panenky

Běžně se sbírají i panenky. V našich končinách je velká poptávka hlavně po porcelánových panenkách oblečených do apartních šatů. Tyto panenky mají vkusný vzhled, avšak jsou poměrně křehké. Nejsou tedy určeny ke hraní, ale slouží jako ozdoby, například do vitríny. Dají se pořídit od pár set korun až po několik desítek tisíc. Ty nejdražší kusy se pak dají vystavovat i na speciálních výstavách milovníků tohoto typu panenek.
porcelánová panenka

Hokejové kartičky

Málokterý kluk v devadesátých letech nesbíral hokejové kartičky. Mohla za to nejen pestrá nabídka, ale také úspěchy našich hokejistů na MS či na olympijských hrách v Naganu. I v dnešní době je po kartičkách poměrně velký zájem a mnoho lidí si je objednává dokonce ze zahraničí. Není divu, udržovaná kartička může během několika let nabýt několikanásobnou hodnotu své původní ceny. A to už stojí za investici. Stačí pak jen mít kartičky schované před prachem, dětmi i domácím zvířectvem. Za poškozené kousky se totiž platí méně. Ideální je nejlepší kousky nechat zafóliovat. Je to levná, ale vysoce efektivní metoda, do níž se určitě vyplatí investovat nějakou tu korunu navíc.