Cestování

Výhody a nevýhody cestování

Cestování buď volíme krátkodobé nebo dlouhodobé.  Jako letní nebo zimní dovolenou. Volíme to jako odpočinek po celoroční dřině. Buď jezdíme navštívit moře nebo se touláme po naší nádherné České republice. Ale také můžeme cestování brát jako naše celoživotní poslání. Někdo tomu možná říká volání osudu nebo hlas jeho srdce. Takový člověk nejede na čtrnáct dní ani na měsíc. Takový člověk cestování jednoduše prožívá. A maximálně ho cestování a jeho forma naplňuje. A ani celý život mu nikdy nebude stačit na uspokojení touhy kterou mu cestování přináší. Jako první co Vám dlouhodobé cestování přináší je nezávislost.

cestování

A pokud se dokážete o sebe postarat v cizí zemi, na cizím kontinentu jste opravdu dobří. A to Vám samozřejmě obrovsky zvýší Vaše sebevědomí. Ze začátku si můžete myslet, že jste si ukousli příliš velký kus koláče. Ale každým novým dnem a krokem si budete více jistější. Pokud se v zemi zabydlíte a najdete si přátele máte na půl vyhráno. Přes nové přátele se dozvíte mnoho nových věcí o jejich historii, kultuře, zvycích. Ochutnáte jejich skvělé jídlo a naučíte se mnoho z jejich zvyků a každodenních záležitostí. A možná i jejich jazyk? To nemluvím o tom, že Vaše angličtina se dostane na úplně jinou úroveň.

silnice

Také cestováním získáte srovnání. A nakonec můžete sami zjistit, že pěkně ve vnitrozemí není vůbec špatně. A budete si možná naší krásné země víc vážit. A samozřejmě to může být i naopak. Záleží do jakého kraje se chystáte vydat. Naučíte se jednat s úplně jinými lidmi než jste byli doposud zvyklí. A ti Vás naučí být více tolerantním a otevřeným člověkem. Vůči sobě, ale také mezi sebou navzájem. A ty zážitky, které tím získáte? Jsou jedním slovem nepopsatelné. Co všechno se dá cestováním získat se nedá vyčíst z fotografie. Jsou to okamžiky, které si s sebou neseme až do smrti. Dlouhodobé cestování z Vás udělá úplně jiného člověka. Budete silnější a odvážnější. A budete vědět, že se na sebe můžete 100 procentně spolehnout.