Nezařazené

Jaký bazén je vhodný?


1)Nadzemní
Ty asi každý zná, můžete si představit například bazén nafukovací, plastový či samonosný. Výhodou je zejména to, že jsou levnější než ostatní typy bazénů a jsou proto také nejprodávanější na tuzemském trhu. Dále také není potřeba nějaké rozsáhlá úprava zahrady, protože se pokládají na povrch a tak kromě najití vhodného místa, nepředstavují žádné další náklady. Nevýhodou je nižší životnost těchto bazénů, po pár letech si nejspíš budete muset koupit nový.

Bazény si můžete užit pouze v létě, pokud jsou přijatelné teploty, na zimu se bazén musí uschovat. Výhodou ale je, že složit se dají velmi jednoduše. Tyto bazény jsou zejména vhodné pro menší děti, které třeba ještě neumí plavat a mohou si tu hrát, větší bazén je však výhodný pro celou rodinu, která se zde během parných letních dnů může osvěžit.

2)Polozapuštěné
Polozapuštěné bazény představují jakýsi kompromis mezi bazénem nadzemním a zapuštěným. Jejich velkou výhodou je, že mohou být umístěny i pokud byste měly problém s úplným zapuštěním bazénu, jedná se tak zejména o svažité pozemky

3) Zapuštěné
Zapuštěných bazénu existuje také několik druhů a to například betonové, plastové či laminátové. Tyto bazény jsou sice dražší než předchozí dva druhy, ale zase mají mnohem delší životnost. Nákladný je nejenom bazén samotný, ale také úpravy, které je potřeba udělat, jedná se zejména o velké terénní práce a využití těžké techniky a dále také následná údržba tohoto bazénu.

Bazény jsou vhodné pro všechny, pokud si bazén pořídíte dostatečně velký, uspokojí určitě i rekreační plavce. Navíc se dá bazén zastřešit a koupat se tak můžete nejen v horkých dnech, ale i při nepříznivém počasí. U těchto bazénů si můžete vybrat velikost i tvar, který se bude hodit do vaší zahrady a dobře ji doplní.  Zapuštěné bazény můžete umístit také dovnitř domu a zaplavat si po celý rok, v létě i v zimě.