Nákupy

Světlo mnoha možností

Když výrobci světelných zdrojů přišli s nápadem vyrábět zářivky v několika dalších tvarech, přinesli tím další možnosti i pro kreativní designové návrháře. Ti mohli naplno rozvinout svou fantazii a začít pro naše interiéry vytvářet různé světelné kreace, které zajímavým způsobem ozvláštní místnosti našeho domova.

kruhová zářivka

  • Lustry a svítidla, do kterých se instalují kompaktní kruhové zářivky, nacházejí své místo nejen v domácím prostředí, ale také na chodbách v hotelích, penzionech, v různých salóncích.
  • Všude tam, kde je nežádoucí ostré a nepříjemné světlo, ale je naopak žádané mírné a neoslňující osvětlení.

Tyto světelné zdroje s sebou přinášejí ale daleko více výhod, nežli je jen jejich nenápadnost.

  • Oproti klasickým wolframovým žárovkám mají daleko vyšší živnost.
  • Také se podstatně méně zahřívají.

Dokonalý designový prvek

Pokud sáhnete po opravdové kvalitě, kterou přinášejí výrobci Philips nebo Osram, pak získáte vysokou svítivost s nízkou spotřebou. Dostanete prostě názorný příklad jednoho českého známého rčení, které považuje za nemožné získat hodně muziky za málo peněz. V tomto případě je to skutečně možné. Původně byly kruhové zářivky zamýšlené pouze do kanceláří, kde by plnily svou funkci a nezabraly příliš místa.

zářivka kruhová

  • Postupně se pro své mimořádné vlastnosti dostávala kruhová zářivka stále dál a dnes ji můžeme najít prakticky všude.

Z nenápadného světelného zdroje se stal dokonalý designový prvek.Vybírat můžete podle několika parametrů. Jedním z nich je pochopitelně i příkon a výkon.

Pozor na plagiáty

Při nakupování je ale zapotřebí dávat pozor na napodobeniny. Vzhledem k tomu, že zmínění výrobci (Osram a Philips) mají na světovém trhu dobré jméno, snaží se někteří plagiátoři o napodobování. Možnosti koupit nekvalitní výrobek se vyhnete tím, že budete nakupovat na osvědčených místech, kde máte jistotu solidnosti.